ChewyZymes™ Chewables

L2,030

Ka stok

In Stock

SKU: 12224

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suport për traktin digjestiv. -ChewyZymes™ është një formulim me enzimave tretëse me spektër të gjerë në një tabletë që përtypet me shije natyrale fruta pylli, për të rritur dhe fëmijë. E krijuar posacërisht për të ndihmuar në tretjen optimale mes vakteve. *Enzimat tretëse janë thelbësore për përthithjen nga trupi dhe për përdorimin e plotë të nutrientëve në organizëm.

  • Suport për traktin digjestiv
  • Enzima me spektër të gjerë
  • Shije natyrale e frutave të pyllit
  • E përshtatshme për të rritur dhe fëmijë
  • *Enzimat e përdorura në këtë produkt janë testuar në një studim të kontrolluar laboratorik dhe janë treguar aktive gjatë gjithë kohës nga pH i sistemit tretës dhe nuk janë asgjësuar  nga acidi në stomak.

Perdorimi

2 tableta në ditë përpara ose gjatë një vakti.

Fëmijët (moshat 4 vjec e lart): Përtypni 1 tabletë përpara ose gjatë një vakti.

Permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Karbohidratet totale 1 g <1%
Sheqernat totale <1g *
sheqerna të shtuar <1g <1%
Enzimat vegjetariane BioCore Kids 144 mg *
Amilaza (nga Aspergillus oryzae) 3,500 DU *
Proteaza (nga Aspergillus oryzae) 21,000 HUT *
Proteaza (nga Aspergillus oryzae) 4,000 PC *
Laktaza (nga Aspergillus oryzae) 1,000 ALU *
Glukoamilaza (nga Aspergillus niger) 5 AGU *
Proteaza (nga Aspergillus niger) 50 SAPU *
Invertaza (nga Saccharomyces cerevisiae) 400 SU *
Lipaza (nga Candida rugosa, Aspergillus niger dhe Rhizopus oryzae) 500 FIP *
Diastaza (nga Aspergillus oryzae) 1,500 DP *
Proteaza (nga Aspergillus oryzae) 2 AP *

PAKETIMI

90 tableta të përtypshme.

PERBERES TE TJERE

Fruktozë, shije natyrale, oriz maltodekstrin, acid citrik, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe pluhur panxhari.