DEFENCE COLOR LIFTING SKIN SMOOTHING CONCEALER

L2,010

Ka stok

In Stock

SKU: 12651

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Mbulon imperfeksionet rreth zonës së syve dhe ka efekt lifting.

Bazuar në një teksturë të lehtë, të mëndafshtë që rrëshqet pa mundim, zbut lëkurën e zonës së konturit të syve.

Minimizon papërsosmëritë, redukton rrudhat dhe linjat e shprehjes, për një efekt lifting të menjëhershëm dhe qëndrueshmëri qe zgjat deri në 12 orë, për të dhënë një pamje të freskët dhe të pushuar mirë gjatë ditës.

I testuar oftalmologjikisht në sy të ndjeshëm.

I përshtatshëm edhe për përdoruesit e lenteve të kontaktit.

  • I testuar për nikelin, kromin dhe kobaltin
  • Pa konservantë
  • Pa parfum
  • Pa gluten

permban

-Acidi hialuronik (MW i lartë dhe në mikrosfera): kontribuon në pengimin e humbjes se ujit transepidermal.
-Ekstrakti i Acmella oleracea: Përbërës aktiv bimor i ngjashëm me botoksin me efekt lifting dhe që lëmon sipërfaqen e lëkurës.

Ingredientët: aqua (water), methyl trimethicone, dimethicone, PEG-10 dimethicone, pentylene glycol, neopentyl glycol diheptanoate,phenyl trimethicone, saccharomyces ferment, propanediol, disteardimonium hectorite, sodium chloride, glycerin, polysilicone-11,dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, butylene glycol, dimethicone/PEG-10/15 crosspolymer, ethylhexylglycerin, ethylhexylpalmitate, acmella oleracea extract, sodium hyaluronate, aluminum hydroxide, cryptomeria japonica bud extract, triethoxycaprylylsilane,lauroyl lysine, trihydroxystearin, tocopherol, glucomannan, disodium EDTA.[+/-: CI 77891 (titanium dioxide), CI 77499 (iron oxides), CI 77492 (iron oxides), CI 77491 (iron oxides)]

perdorimi

Me ndihmën e aplikatorit aplikojeni rreth syve duke përfshirë qepallën dhe harkun e sipërm.

PAKETIMI

6 ml