DEFENCE HYDRACTIVE BB CREAM MEDIUM SPF 15

L2,550

Ka stok

In Stock

SKU: 11813

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem me ngjyrë, me spf 15. Uniformizon ngjyrën e lëkurës dhe minimizon imperfeksionet. E përshtatshme për lëkurat sensitive dhe intolerante.

Ka një teksturë të lehtë, që e bënë lëkurën tuaj të butë, të lëmuar dhe me shkëlqim natyral.

ngjyra

MEDIUM, për lëkura me ton mesatar në të errët.

perdorimi

Aplikoni kremin në mëngjes pas pastrimit të fytyrës ose mbi trajtimin tuaj të përditshëm.

permban

  • Hyaluron-pro, kompleks i acidit hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron hidratim të të gjitha shtresave të lëkurës.
  • Ektrakte të Citrus incanus luftojnë radikalet e lira endogjene dhe ekzogjene.
  • Ektrakte Gynostemma forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar kështu mbrojtjen e lëkurës dhe mekanizmat detoksifikues të saj.
  • Ekstrate të gjethes së ullirit e pasur me polifenole, e cila mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga stresi oksidativ.
  • E testuar për nikelin, Pa konservantë, Pa parfum, Pa Gluten

paketimi

40 ml