DEFENCE COLOR SOFT MAT ULTRA OPAQUE LIPSTICK

L1,750

Ka stok

In Stock

SKU: 13335

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Buzëkuq ultra mat me një teksturë të lehtë i pasuruar me acid hialuronik dhe vitaminë E, lyen buzët me ngjyrë intensive dhe të qëndrueshme deri në 8 orë. Aplikohet lehtë.

  • I testuar për nikelin, kromin dhe kobaltin
  • Pa konservantë
  • Pa parfum
  • Pa gluten

Permbajtja

  • Acidi Hialuronik për një efekt hidratues që siguron rehati pavarësisht efektit mat.
  • Fitoskualani lipide bimore e pranishme në mënyrë natyrale në barrierën lipidike të lëkurës, me afinitet të lartë. Është mbrojtës dhe zbutës.
  • Vitamina E ka veti antioksidante.
  • Kaolinë argjilë e bardhë në një pluhur ultra të imët për një efekt të butë në buzë.

Ingredientët: hydrogenated polyisobutene, isononyl isononanoate, synthetic wax, dimethicone, squalane, silica, polyglyceryl-3 diisostearate, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, VP/eicosene copolymer, kaolin, mica, diatomaceous earth, talc, methicone, tocopheryl acetate, sodium hyaluronate, ethylhexyl palmitate, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, trihydroxystearin, glucomannan, ethyl vanillin. [+/-: CI 77891 (titanium dioxide), CI 77499 (iron oxides), CI 77492 (iron oxides), CI 77491 (iron oxides), CI 42090 (blue 1 lake), CI 16035 (red 40 lake), CI 15850 (red 6), CI 15850 (red 6 lake), CI 15850 (red 7 lake), mica]

Perdorimi

Aplikojeni duke u nisur nga periferia drejt qëndrës së buzës. Përdorni në fillim lapsin e buzëve për ti konturuar më mirë.

paketimi

3.5 ml