DEFENCE COLOR LOVELY TOUCH LIQUID 5 ML

L2,150

Ka stok

In Stock

SKU: 13948

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Blush i lëngshëm me pigmente të qëndrueshme, me definicion të lartë, të pasuruar me Keramide dhe Acid Hialuronik.

Ajo përzihet në lëkurë, duke përmirësuar faqet dhe mollëzat për një çehre të shëndetshme dhe të freskët.

permban

Keramide – Lipidi biomimetik që është një komponent fiziologjik i shtresës interkorneocite, duke forcuar kështu funksionin mbrojtës të lëkurës.

Vitamina F Forte –  përbërës aktiv natyral me veti hidratuese. Ai përmban acide yndyrore esenciale të marra nga vaji i lulerradhiqe që ndihmojnë në rivendosjen dhe ruajtjen e funksioneve të barrierës së lëkurës.

Acidi Hialuronik në mikrosfera dhe me një peshë të lartë molekulare – ndihmon në ruajtjen e hidratimit të duhur të lëkurës, duke e mbajtur atë të fortë, të lëmuar dhe të zhdërvjellët.

Pigmente të veshura me perla – përmirëson mbajtjen dhe ngjitjen e produktit në lëkurë, duke i dhënë një pamje rrezatuese lëkurës.

Ingredientët: aqua (water), isododecane, methyl trimethicone, dimethicone, mica, PEG-10 dimethicone, pentylene glycol,saccharomyces ferment, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, sodium chloride, disteardimonium hectorite, glycerin,dimethiconol, linoleic acid, dimethicone/PEG-10/15 crosspolymer, ethylhexylglycerin, triethoxycaprylylsilane, lauroyl lysine, oleic acid,sodium phytate, ethylhexyl palmitate, palmitic acid, PPG-4-ceteth-20, stearic acid, sodium hyaluronate, ceramide NG, linolenic acid,aluminum hydroxide, trihydroxystearin, dipropylene glycol, arachidic acid, gondoic acid, behenic acid, tocopherol, glucomannan.[+/- CI 77891 (titanium dioxide), CI 77499 (iron oxides), CI77492 (iron oxides), CI 77491 (iron oxides), mica]

perdorimi

Aplikojeni në faqe dhe mollëza, duke e përhapur me gishta ose me furçë.