Comfort Eye Care

L2,750

Ka stok

In Stock

SKU: 11784

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem zbutës i përshtatshëm për zonën sensitive rreth syve.

Emulsion për zonën rreth syve zhvilluar posacërisht për lëkurën shumë sensitive rreth zonës së syve me tendencë për skuqje. Falë përbërësve aktiv forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës, ka efekt rigjenerues dhe e bënë lëkurën më pak të ndjeshme ndaj irritimeve të shkaktuara nga agjentët e jashtëm. Acidi hialuronik dhe Sakaridet isomerat hidratojnë lëkurën duke e lënë atë të butë dhe të lëmuar, ndërsa Eufrazia lufton rrathët e zinj poshtë syve.

perdorimi

Aplikoni kremin në mëngjes dhe në mbrëmjë rreth zonës së syve dhe tamponojeni butësisht.

permban

  • Eufrazia: Redukton rrathët e zinj poshtë zonës së syve.
  • Skin Defence Complex+: Nje fito-kompleks shumë aktiv krijuar nga vaji i farave të Blackcurrant (i pasur me omega-3, omega-6 dhe acide yndyrore, të cilat reduktojnë inflamacionin dhe riparojnë barrierat mbrojtëse të lëkurës), Platycodon grandiflorus (e pasur me fitosterole, konsiderohet një alternativë bimore e hidrokortizonit dhe redukton inflamacionin) dhe vaj luledielli ( i pasur me acide yndyrore esenciale, mbron dhe rindërton barrierën mbrojtëse të lëkurës, si dhe zvogëlon reaksionet alergjike).
  • Sensitive complex: Ekstrakte bimore shumë aktive të pasur me përbërës aktiv nga Asian marsh pennywort, butcher’s broom, marigolds, geshtenja e kalit dhe rrënja e Liquorices, të cilat qetësojnë të gjitha irritimet e lëkurës (skuqjen, kruajtjen, tendosjen)
  • Acid hialuronik me vargje të shkurtra dhe të gjata: Hidraton lëkurën intensivisht.
  • ISIS (Isostearyl Isostearate): Një emolient me bazë bimore. Studimet klinike kanë treguar se ai integrohet në lipidet ndërqelizore dhe kështu forcon funksionin barrierë të lëkurës.
  • Gjalpë Shea: Ushqen lëkurën dhe forcon barrierat mbrojtëse të saj.
  • Sakaride Isomerate: Një kompleks karbohidrati identik me lëkurën, i cili siguron hidratim të zgjatur të lëkurës (72 orë).
  • Alantoina: Qetëson lëkurën dhe redukton skuqjen.
  • alfa-Bisabolol- Qetëson irritimet dhe ka efekt anti-inflamator.
  • Vitamine E: Mbron qelizat nga dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira.

paketimi

15ml