DEFENCE HYDRACTIVE URBAN PROTECTION SPF30

L2,700

Ka stok

In Stock

SKU: 11811

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem hidratues dhe mbrojtës.

Antioksidantë, Kundër ndotjes, Kundër dritës blu, Për lëkurat sensitive dhe intolerante.

Parandalon plakjen e lëkurës.

perdorimi

Aplikoni kremin në mëngjës pas pastrimit të fytyrës, më vete ose pas aplikimit të serumit Defence Hydractive Intensive Moisturising Serum.

permban

  • Hyaluron-pro, kompleks i acidit hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron hidratim të të gjitha shtresave të lëkurës.
  • Global anti-pollution ingredient (Përbërës global kundër ndotjes)- një përzjerje e orizit të bardhë, orizit të kuq dhe orizit të zi. Parandalon formimin e radikaleve të lira, mbron lëkurën nga ndotja urbane dhe drita blu e emetuar nga pajisjet elektronike.
  • Ektrakte të Citrus incanus luftojnë radikalet e lira endogjene dhe ekzogjene.
  • Ektrakte Gynostemma forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar kështu mbrojtjen e lëkurës dhe mekanizmat detoksifikues të saj.
  • E testuar për nikelin, Pa konservantë, Pa parfum, Pa Gluten

paketimi

40 ml