Sunflower Lecithin 1200 mg Softgels

L1,750

Ka stok

In Stock

SKU: 12334

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suport per sistemin nervor. -1200 mg -Fosfatidil kolina.

NOW® Sunfloëer Lecithin ka fosfatidil kolinë, fosfolipidin më të bollshëm në membranën qelizore, që luan një rol kryesor në sinjalizimin qelizor dhe funksionin sinaptik. Lecitina në dietë ndihmon në emulsikimin e yndyrnave, duke bërë të mundur që ato të shpërndahen në ujë. Si një fosfolipid që përmban kolinë, kolina e tij absorbohet dhe shfrytëzohet lehtësisht nga trupi.

perdorimi

2 kapsula në ditë të shoqëruara me ushqim.

paketimi

100 kapsula

perberesit

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % së vlerës ditore
Kaloritë 25
Yndyra totale 2 g 3 %
Yndyrna të pangopura 1 g
Lecitinë luledielli 2.4 g
Fosfatidil Kolina 360 mg

perberes te tjere

Kapsulë xhelatinoze (xhelatinë e gjedhit, glicerinë, ujë) dhe ulliri ekstra i virgjër organik.