Olio di Ricino

L1,580

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2317

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vaj kastori 100% i paster. Ajo qe e ben te veçante kete vaj eshte permbajtja ne nivele te larta te nje acidi te rralle yndyror qe quhet acidi ricinoleik, i cili mund te gjendet vetem ne kete vaj dhe ne disa lloje te kerpudhave. Per shkak te ketij acidi, vaji i ricinit ka veprim te forte anti-inflamator. Por vlerat e vajit te kastorit nuk mbarojne ketu; ai eshte hidratant, nutrient, eksfoliant, balsamik, astringent, cikatrizant duke plotesuar ne kete menyre nje game mjaft te gjere te efekteve ne lekure; pervec kesaj, zgjat floket dhe u jep jete, eleminon renien etj.

perdorimi

Aplikojeni cdo dite sipas nevojes.

paketimi

30 ml