AHA BHA CLEANSER

L3,500

Ka stok

In Stock

SKU: 13192

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Emulsion pastrues me acide frutash dhe acid salicilik për pastrimin e thelle të lëkurës së yndyrshme dhe me imperfeksione.

Perberesit

Përzierje e acideve të frutave identike me ato që gjenden në natyrë:

  • Kompleksi i acideve frutash AHA: I përbërë nga acide glikolike, malike, citrik dhe tartarik, formula shpërndan butësisht dhe në mënyrë të sigurt kornifikimin e tepërt të lëkurës (efekti keratolitik).
  • Acidi salicilik BHA: Acidi salicilik është një përbërës aktiv natyral me veti antimikrobike dhe anti-inflamatore.

PERDORIMI

Aplikoni nje sasi te konsiderueshme në fytyrë dhe qafë dhe masazhojeni butësisht. Mos e lini në lëkurë për më shumë se 3-5 minuta.

Paketimi

200 ml.