Light Mattifying Cream

L3,270

Ka stok

In Stock

SKU: 13248

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem matifikues për lëkurat e yndyrshme me imperfeksione. Redukton shkëlqimin e lëkurës dhe minimizon poret.

Permbajtja

  • Kompleksi i Rafinimit të Barabartë: Kombinimi i acidit oleanolik dhe ekstraktit nga lëvorja e Enantia Chlorantha ngadalëson rritjen e sebociteve. Gjëndrat dhjamore futen në gjendje të fjetur, duke reduktuar shkëlqimin e yndyrshëm me -21,7% dhe madhësinë e poreve me -16% pas 28 ditësh.
  • Acidi hialuronik (zinxhir i shkurtër dhe i gjatë): Hidraton dhe mban lagështinë.
  • Ekstrakti i Aloe Verës: Qetësues, pastrues, hidratues.
  • Gjalpë Shea: Zbutës natyral; e lë lëkurën të ndjehet e butë dhe elastike.
  • Silicë: Thith, matifikon lëkurën menjëherë pas aplikimit.

Perdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje. Ideal dhe për bazë make up-i

Paketimi

50 ml