Enzyme Peeling Powder

L3,105

Ka stok

In Stock

SKU: 13196

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Pudër me efekt peeling (gerryes) me një kompleks enzimë keratolitike për lëkurë të thatë dhe me imperfeksione. Heq qelizat e vdekura dhe sebumin e tepërt nga lëkura.

Permbajtja

  • Enzimat: Lipazat dhe proteazat (subtilisin) të ndodhura në maltodekstrinë, të përdorura për heqjen enzimatike të korneociteve.
  • Silicë: Ka një efekt absorbues dhe mattifikues në lëkurë.
  • Sodium cocoyl glycinate: Një surfaktant natyral i bërë nga glicina dhe acidet yndyrore nga kokosi. Përdoret për pastrim të butë të fytyrës. Lë lëkurën të ndjehet e mëndafshtë dhe e butë.

perdorimi

Perzjeni një lugë gjelle pluhur me ujë dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë. Masazhojeni butësisht në lëkurë duke përdorur lëvizje rrethore për rreth pesë minuta. Më pas lëreni për 3 minuta.

paketimi

100 gr.