PURIFYING BHA SERUM

L3,500

Ka stok

In Stock

SKU: 13200

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum pastrues me përbërës aktivë duke përfshirë Acid salicilik i cili largon qelizat e vdekura të lëkurës nga sipërfaqja dhe nxjerr jashtë komedonet. Kompleksi inovativ Equal Rafining redukton shkëlqimin e yndyrshëm të lëkurës dhe rafinon poret.

Permbajtja

  • Kompleksi i Rafinimit të Barabartë: Kombinimi i acidit oleanolik dhe ekstraktit nga lëvorja e Enantia Chlorantha ngadalëson rritjen e sebociteve. Gjëndrat dhjamore futen në gjendje të fjetur, duke reduktuar shkëlqimin e yndyrshëm me -21,7% dhe madhësinë e poreve me -16% pas 28 ditësh.
  • Kaolinë: argjilë e bardhë kineze; shumë i grimcuar me efekt te fortë thithës të sebumit, pastrues dhe matifikues.
  • Ekstrakti i Aloe Verës: Qetësues, pastrues, hidratues.
  • Bisabolol: Redukton inflamacionin.
  • Mentol: Ofron një efekt freskues në lëkurë.
  • Glicerina: Kondicioner për lëkurën. Glicerina ka një efekt higroskopik dhe lidh ujin. Kjo rrit përmbajtjen e lagështisë së lëkurës.

perdorimi

Aplikojeni lokalisht nëse është e nevojshme, pra direkt në zonat e yndyrshme të lëkurës dhe njollat ekzistuese ose të shfaqura, masazhoni lehtë dhe lëreni të veprojë për disa minuta.

paketimi

30 ml.