DEFENCE HAIR SHAMPOO FORTIFYING

L1,300

Ka stok

In Stock

SKU: 12011

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Shampo për flokë të dobët, të dëmtuar dhe pa volumë. Rekomandohet gjithashtu për larje të shpeshta. Ideal për të plotësuar trajtimin forcues të ampulave, në rast të rënies sezonale dhe të përkohshme të flokëve. I pershtatshëm për lëkurat sensitive.

  • I testuar për nikelin
  • Pa konservantë
  • Pa gluten

permban

-Ekstrakte të Algave të Kuqe (Chondrus crispus)- Përmban në sasi të lartë përbërësit fitoaktiv (citrullinyl-arginine, prekursor të ornitines and taurines), të cilat forcojnë strukturën e flokëve.
-Balsam- Zvogëlon ngarkesën elektrike në flokë, ndihmon në krehjen e tij dhe i dhuron shkëlqim dhe butësi në prekje.
Trimetilglicinë- Një molekulë me origjinë vegjetale, përftuar nga kallam sheqeri me veti hidratuese për lëkurën dhe flokët.
-Pro-Vitamin B5 (pantenol)- Hidraton dhe mbron skalpin. Depërton lehtësisht flokun duke i siguruar atij hidratim. Gjithashtu lufton dëmet e shkaktuara gjatë stilimit të flokëve si dhe nga agjentët e jashtëm.

Ingredientët: aqua (water), sodium myreth sulfate, decyl glucoside, acetamide MEA, cocamidopropyl betaine, 1,5-pentanediol, cocamidopropylamine oxide, PEG-200 hydrogenated glyceryl palmate, ethylhexylglycerin, caprylyl glycol, betaine, PEG-7 glyceryl cocoate, chondrus crispus extract, panthenol, citric acid, polyquaternium-70, propanediol, dipropylene glycol, tropolone, trisodium ethylenediamine disuccinate, parfum (fragrance)

perdorimi

Aplikoni shampon butësisht në flokë të lagur dhe në skalp. Masazhojeni për pak minuta dhe shpëlajeni.

paketimi

200 ml