DEFENCE HAIR OIL SHAMPOO EXTRA GENTLE

L1,250

Ka stok

In Stock

SKU: 12016

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Shampo vajore, e cila pastron falë afinitetit për lipidet. Ideal për tu përdorur nga personat të cilët kanë krujatje dhe një skalp të irrituar, si dhe për larjet e shpeshta.

Shpëlahet lehtësisht dhe nuk e rëndon flokun.

  • I testuar për nikelin
  • Pa konservantë
  • Pa gluten

 

permban

-Extragentle cleansing base- Bazë pastruese shumë delikate formuar nga një fazë vajore, e cila bashkohet lehtësisht me fazën ujore falë surfaktantëve delikat të përzgjedhur.
-Glicerinë– Falë vetisë së saj humektante, hidraton dhe ribalancon skalpin, duke ndihmuar në reduktimin e kruajtjeve dhe ndjenjën e diskomfortit.
-Pro-Vitamin B5 (pantenol)- Ka veti hidratuese për skalpin dhe flokun. Gjithashtu ndihmon në riparimin e flokut. Depërton lehtësisht në flokë duke rikthyer hidratimin dhe luftuar dëmet e shkaktuara gjatë stilimit ose nga agjentët e jashtëm atmosferikë.

Ingredientët: aqua (water), PEG-200, laureth-4, paraffinum liquidum (mineral oil), laureth-7, disodium laureth sulfosuccinate, glycerin, sodium lauroyl sarcosinate, hydrogenated polyisobutene, caprylyl glycol, panthenol, ethylhexylglycerin, parfum (fragrance).

perdorimi

Aplikoni shampon butësisht në flokë të lagur dhe në skalp. Masazhojeni për pak minuta dhe shpëlajeni.

paketimi

200 ml