AlliBiotic CF™ Softgels

L3,000

Ka stok

In Stock

SKU: 12228

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suport për sistemin imunitar me ekstrakt hudhre, ekstrakt nga gjethet e ullirit, Elderberry (Shtogu) dhe rigon.

Kjo formulë botanike ka ekstrakt hudhre, e cila është përdorur për shekuj me radhë për të promovuar mirëqenien e përgjithshme.

AlliBiotic përmban gjithashtu bimën e shtogut, ekstraktin e gjetheve të ullirit dhe vaj rigoni për të plotësuar këtë formulë gjithëpërfshirëse.

ImmunEnhancer™, një fibër jo e tretshme nga pema e larshit, është përfshirë si një shtesë prebiotike për mbështetjen e florës së shëndetshme intestinale – një përbërës kryesor i funksionimit normal të sistemit imunitar.

 

Perdorimi

1 kapsulë xhelatinoze 2 herë në ditë me ushqim sipas nevojës.

Paketimi

60 kapsula xhelatinoze

Permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kaloritë 5 *
Elderberry (Sambucus nigra) (Fruta / Berry) (50:1 Koncentrat) (Ekuivalent me 2,500 mg) 50 mg *
Ekstrakt gjethe ulliri (Olea europaea) (min. 18% Oleuropein) 40 mg *
Ekstrakt hudhre (Allium sativum) (Bulbi) 40 mg *
Vaji i rigonit (Origanum vulgare) (min. 55% karvakrol) 40 mg *
ImmunEnhancer ™ [Arabinogalactan nga pema e larshit (Larix laricina)] 10 mg *
Vaj rozmarine (Rosmarinus officinalis) 5 mg *

Perberes te tjere

kapsulë softgel (xhelatinë e gjedhit, glicerinë, mbështjellje enterike, ujë, karob), vaj nga kundret e orizit, dyll blete dhe lecitinë nga soja.