Black Walnut Hulls 500 mg Veg Capsules

L1,650

Ka stok

In Stock

SKU: 11252

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes i përbërë nga lëvoret e arrave të zeza, të pa pjekura. Arra e zezë (Juglans nigra) është një pëmë indigjene e lindjes së mesme, por që gjithashtu rritet në Amerikë, Kanada dhe Europë. Lëvoret e këtyre arrave janë përdorur tradicionalisht që në kohën e lashtë të greko-romakëve si tonik herbal. Lëvorja përmban juglone, një përbërës kimik me veti antibakteriale, antivirale, antiparazitare dhe fungicide.

perdorimi

1 kapsulë, dy herë në ditë të shoqëruar me ushqim.

paketimi

100 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Lëvorë nga arrat e zeza (Juglans nigra) 500 mg *

perberes te tjere

Hipromelozë (kapsulë celuloze), stearat magnezi (origjinë bimore) dhe dioksid silikoni.