AQUALIFT EYE GEL

L2,650

Ka stok

In Stock

SKU: 12527

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Mini-lifting redukton rrudhat dhe hidraton lëkurën thellë. Rrathët e errët poshtë syve reduktohen dukshëm, ënjtja parandalohet dhe rrudhat zbuten. Mbron lëkurën nga stresi i shkaktuar nga rrezet UV dhe në këtë mënyrë lufton plakjen e parakohshme të lëkurës.

perdorimi

Aplikoni ne zonen rreth syve në mëngjes, në mbrëmje dhe në çdo kohë gjatë ditës. Lloji: Xheli i syve Aqualift është vërtet freskues për lëkurën nëse e mbani në frigorifer. Efekti ftohës mbështet aftësinë e xhelit për të reduktuar ënjtjen.

perberesit

• Super përbërës me bazë bimore me ekstrakt hop dhe panthenol dhe gështenjë kali, fshesë kasapi, rrënjë jamballi dhe ekstrakte kumak forcon enët, redukton rrathët e errët rreth syve (-65% pas 28 ditësh) dhe parandalon fryrjen.
• Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë: Formon një shtresë të lidhur me ujin në sipërfaqen e lëkurës dhe mbulon linjat e holla dhe rrudhat.
• Acidi hialuronik me zinxhir të shkurtër: depërton në shtresat e sipërme të shtresës së korneumit dhe tërheq ujin atje, duke zbutur linjat e holla dhe rrudhat.
• Imperata cylindrica: Ekstrakti i rrënjës nga bima e shkretëtirës Imperata cylindrica rrit ndjeshëm nivelet e lagështisë në shtresat e sipërme epidermale për një efekt afatgjatë (20% më shumë lagështi pas 24 orësh).
• Ekstrakti i qelizave staminale të rrushit: Mbron qelizat burimore të lëkurës nga ndikimi i rrezeve UV; rrit tolerancën ndaj rrezeve ultraviolet të lëkurës, lufton fotoplakjen; për lëkurë të gjallë dhe me pamje të shëndetshme.

paketimi

15 ML