BIOCOLLAGENIX FACE MASK HYDROGEL X 2 MASCHERE

L1,750

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11516

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Maska për fytyrën me Hidroxhel. Esi Biocollagenix është një maskë inovative e pasuruar me kolagjen detar, resveratrol dhe 5 acide hialuronik me pesha të ndryshme molekulare për të reduktuar avullimin e ujit nga lëkura, për të ruajtur elasticitetin e saj.

 

specifikime

Kolagjeni ka fibra që janë rezistente dhe të patretshme të cilat përbëjnë komponentët e indeve lidhëse, të afta për t’i bërë ballë stresit mekanik.

Resveratroli, nga ana tjetër, ofron një veprim të rëndësishëm antioksidant.

Acidi hialuronik i jep lëkurës hidratim optimal, në mënyrë që të favorizojë elasticitetin e lekures.

Me kalimin e moshës, përqendrimi i saj në dermë ka tendencë të ulet, dhe lëkura dehidratohet dhe plaket.

Maska për fytyrën me hidrogel Biocollagenix hidraton, tonifikon dhe relakson lëkurën, duke reduktuar gjithashtu shenjat e lodhjes dhe ënjtjen.

perdorimi

Rekomandohet vendosja e produktit në frigorifer për 10/15 minuta para aplikimit. Pastroni dhe thani fytyrën, hiqni maskën nga paketimi dhe hiqni shtresën mbrojtëse duke pasur kujdes që të mos prekni xhelin, aplikojeni në fytyrë për 15-25 minuta, më pas hiqeni. Mos e ripërdorni.

Ngjitet në mënyrë perfekte, duke modeluar në çdo lloj fytyre, pa pikime apo irritime.

permban

Kolagjen, hialuronat natriumi, resveratrol, kolagjen i hidrolizuar, acid hialuronik i hidrolizuar, acid hialuronik, gome ceratonia siliqua, glukozaminoglikanet.

paketimi

Paketa përmban 2 maska hidroxheli.