SUPERFRUIT FLUID

L2,100

Ka stok

In Stock

SKU: 12538

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum qe rrit vitalitetin e lekures. Me ekstrakte frutash të vitaminës C, boronicës, kivit, goji berry dhe shegës te cilat kane veti antioksiduese, tonifikuese, freskuese dhe mbrojn lëkurën nga plakja e shkaktuar nga drita.

perberesit

• Glukozidet e askorbilit: Derivat i stabilizuar i vitaminës C, antioksidant i shkëlqyeshëm, rrit prodhimin e kolagjenit, ndriçon lëkurën, zvogëlon linjat dhe rrudhat, mbron lëkurën nga plakja e shkaktuar nga drita.
• Boronica: E pasur me tanine, acide frutash, polisakaride dhe bioflavonoidë; ka një efekt antioksidues.
• Kivi: I pasur me vitaminë C, polisakaride acide frutash, tonifikues.
• Lime: Përmban vitaminë C, astringent dhe freskues.
• Goji Berry: Përmban vitamina (C- dhe B-grupi), minerale, aminoacide, fenole dhe polisaharide; antioksidues.
• Shega: Përmban një përmbajtje të lartë polifenolesh, mbron lëkurën nga dëmtimet nga radikalet e lira.
• Glicerinë: Hidratues; nxit elasticitetin e lëkurës.

perdorimi

Derdhni të gjithë përmbajtjen në pëllëmbën e dorës. Më pas shpërndajeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë dhe shtypeni butësisht.

paketimi

7 ampula x 2 ml