DEFENCE MY AGE GOLD CREMA NOTTE

L4,400

Ka stok

In Stock

SKU: 12610

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem nate me veti antirrudhe. Permireson elasticitetin dhe qendrueshmerine e lekures. Ka nje teksture te bute me ndjesi te mendafshte, me efekt mbushes, hidratues dhe tonifikues.
E testuar per nikelin, pa konservante, pa gluten.

permban

-Skin Replenish Complex Kombinim sinergjik i një burimi aktiv të kalciumit dhe peptideve ridensifikimi. Promovon qarkullimin e epidermës dhe prodhimin e lipideve, me efekte përforcuese dhe rigjallëruese, duke ndihmuar në përmirësimin e densitetit, elasticitetit dhe butësisë së lëkurës.
-Aktiv kronobiologjik: Kombinimi i një peptidi dhe dy flavonoideve të rozmarinës (acidi rosmarinik dhe krizina) që rikthen bioritmet natyrale të lëkurës, duke favorizuar mekanizmat riparues të lëkurës gjatë pushimit të natës. Ndihmon në reduktimin e shenjave të lodhjes dhe zvogëlimin e thellësisë së rrudhave.
-Acidi hialuronik: Shpërndarë në mikrosfera për një veprim mbushes, hidratues, intensiv dhe qe zgjat.

perdorimi

Aplikojeni në mbrëmje në fytyrë dhe qafë te paster dhe te thate. Shmangni zonën e syve.

paketimi

24 ml.