CERAMIDE PROTECTION 30 caps-Janssen Cosmetics

L4,860

Ka stok

In Stock

SKU: 13855

Pershkrimi i produktit

Kapsula kujdesi për lëkurën mature me ceramide dhe vitaminë C për të përmirësuar qëndrueshmërinë e lëkurës.

perdorimi

Aplikoni Ceramide Protection në mëngjes dhe/ose në mbrëmje përpara se të aplikoni kremin tuaj për kujdesin e lëkurës. Hapeni kapakun e kapsulës ose priteni me gërshërë. Shtrydhni përmbajtjen nga kapsula dhe aplikojeni në lëkurë duke përdorur majat e gishtave. Duke i kushtuar vëmendje të veçantë linjave dhe rrudhave, masazhoni butësisht formulën delikate në lëkurë. Vetëm për përdorim të jashtëm.

permban

• Ceramide III: Mbështet funksionin e barrierës natyrale të lëkurës duke shtuar lipide ndërqelizore; zvogëlon TEWL-në e lëkurës, zbut linjat e holla dhe rrudhat, dhe rrit përmbajtjen e lagështisë së lëkurës
• Pro-vitamina C: Askorbil tetraizopalmitat, derivat i qëndrueshëm i vitaminës C, shndërrohet në vitaminë C të pastër në lëkurë, stimulon sintezën e kolagjenit dhe në të njëjtën kohë pengon zbërthimin e fibrave të kolagjenit, ndihmon në reduktimin e dëmtimit UV, ndihmon në kontrollin e sintezës së melaninës.
• Vitamina E acetate: Bëhet vitaminë E e lirë në lëkurë dhe neutralizon radikalet e lira të dëmshme
• Bisabolol: pengon sintezën e melaninës; zvogëlon njollat e pigmentit dhe ndihmon në ndriçimin e tonit të lëkurës; qetëson lëkurën
• Ekstrakt hop: ndihmon në uljen e hiperpigmentimit
• Derivati i acidit malonik: Mbron kundër peroksidimit të lipideve dhe redukton efektet e ndikimeve të dëmshme mjedisore në lëkurë

paketimi

30 kapsula.