RETINOL LIFT SERUM

L5,650

Ka stok

In Stock

SKU: 12809

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum shumë i përqendruar me retinol. Retinoli me përfitimet e tij aktive kundër plakjes ndihmon në rritjen e prodhimit të kolagjenit. I fokusuar në zvogëlimin e shfaqjes së rrudhave, pigmentimit dhe njollave të moshës duke e lënë lëkurën të freskët.

perberesit

-Retinol i kapsuluar: sistemi i shpërndarjes së Retinolit të kapsuluar inkurajon rritjen e prodhimit të kolagjenit dhe rritjen e qelizave të freskëta të lëkurës. Ndihmon në rikthimin e pamjes rinore, kundërshton plakjen e lëkurës dhe ka një efekt anti-rrudhë.
-Pullulan: forcon lëkurën me efekte të menjëhershme dhe afatgjata. Testet e efektivitetit janë të disponueshme. Efekti i menjëhershëm: +130% më shumë elasticitet i lëkurës. Efekt afatgjatë: elasticitet i mirë deri në shumë i mirë i lëkurës në 70% të subjekteve
-Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë dhe të shkurtër: siguron hidratim intensiv të menjëhershëm në sipërfaqen e lëkurës, ndërsa rimbush lagështinë e humbur dhe nga ana tjetër ndihmon në ngopjen e lëkurës.
-Niacinamide: përbërës aktiv shumëfunksional; stabilizon funksionin barrier të lëkurës, zvogëlon humbjen e ujit dhe rrit hidratimin e përgjithshëm.
-Vaji i arrës Macadamia: është i pasur me acide yndyrore palmitoleike të cilat nxisin rinovimin e lëkurës dhe janë thelbësore për vonimin e plakjes së lëkurës.
Shea Butter: kujdeset intensivisht për lëkurën dhe i jep asaj një pamje të butë dhe të ushqyer.
-Pulpa e detit Buckthorn: e pasur me provitamin A, mbron nga radikalet e lira.

Paketimi

30 ml