Marine Collagen cream

L4,730

Ka stok

In Stock

SKU: 12635

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem kundër plakjes me kolagjen detar siguron një efekt të dukshëm lifting. Ky krem kundërvepron në mënyrë specifike uljen e qëndrueshmërisë së indeve dhe shfaqjen e rrudhave. Formula e pasur ndihmon lëkurën të trefishojë përmbajtjen e saj natyrale të kolagjenit, duke e lënë atë të duket rinore, më e trashë dhe më e fortë. Kolagjeni detar siguron një efekt të dukshëm lifting në lëkurë. Mbulon lëkurën si një film i padukshëm që lidh lagështinë, duke mbushur rrudhat dhe linjat e imta.

perdorimi

Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe gjoks në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës.

perberesit

• Kolagjeni Detar: Kolagjeni me origjinë detare, ofron një efekt lifting në lëkurë. Meqenëse është një makromolekulë, ajo nuk mund të depërtojë në lëkurë. Mbetet në lëkurë dhe ka një efekt lidhës dhe mbajtës të lagështisë, film-formues dhe forcues.
• Ekstrakti i shegës: Ekstrakt i koncentruar i lules së shegës (punica granatum, flos) dhe një derivat i vitaminës C; stimulon prodhimin e kolagjenit, rrit dendësinë e lëkurës, zvogëlon rrudhat dhe mbron nga plakja e lëkurës që lidhet me dritën
• Acidi hialuronik me zinxhir të gjatë: Formon një film që lidh ujin në sipërfaqen e lëkurës dhe, duke mbrojtur lëkurën nga tharja. Mbush linjat e holla dhe rrudhat
• Vaj makadamia: Një vaj natyral i nxjerrë nga arrat e makadamisë; përthithet mirë, ushqen lëkurën dhe e lë atë të butë dhe të zhdërvjellët
• Vitamina E Acetate: Vitamina E është gjithashtu një antioksidant natyral; Në varësi të përqendrimit të përdorur, vitamina E mbron lëkurën nga efektet negative të radikaleve të lira, hidraton dhe zbut lëkurën.

paketimi

50 ml.