BIONIKE DEFENCE MY AGE RENEWING EYES & LIPS SERUM

L2,950

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11291

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum fluid per zonen rreth syve, me nje teksture te lemuar dhe arome delikate lule-detare.

Bazuar në kompleksin “Resilience Skin”dhe  ekstraktin e arganit  parandalon tharjen  e lëkurës, humbjen e shkelqimit, rrit elasticitetin dhe e ben lekuren me kompakte .

I pershtatshem per tu perdorur nga femrat pas moshes 50 vjec.

PERMBAN

Kompleksin“Resilience Skin”, një sinergji e përbërësve të veçantë si :

  • Petalet e trendafilit  Damask:  Promovojne  aktivizimin dhe gjallerine e fibroblasteve.
  • Polisakaride  bioteknologjike : Kompesojne  efektet e menopauzës në lëkurë duke përmirësuar komunikimin midis epidermës dhe dermes.

Ekstrakti i fares se Arganit : formon një film lipidik mbi lëkurën për të siguruar një efekt relaksues.

Sistemi serine me clirim te ngadalesuar : Siguron një efekt të fuqishëm hidratues qe zgjat.

PERDORIMI

Aplikoni produktin ne mengjes dhe ne darke rreth zones se syve dhe buzeve duke e masazhuar me aplikatorin. Me pas tamponojeni me gishterinj derisa te perthithet plotesisht.

PAKETIMI

15 ml