Selenium 200 mcg Veg Capsules

L1,600

Ka stok

In Stock

SKU: 10420

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Mineral esencial

Seleni është një mineral esencial i cili gjendet tek arrat e brazilit, frutat e detit dhe tek embrioni grurit. Ky mineral është thelbësor për prodhimin e enzimave qelizore si Glutatione dhe përmban më shume se 25 proteina të ndryshme të quajtura selenoproteina, të cilat janë të nevojshme për shumë procese fiziologjike, përfshirë sintezën e ADN dhe shëndetin riprodhues.

perdorimi

1 kapsulë në ditë gjatë një vakti

paketimi

90 kapsula

PERMBAJTJA

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Selen (nga L-Selenometioninë) 200 mcg 364%

perberes te tjere