Plant Protein Complex, Chocolate Mocha Powder

L6,900

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12674

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Produkti ideal proteinik për stilin e jetës tuaj aktive vegjetariane. Nëse jeni një vegjetarian aktiv ose vegan, atëherë e dini se sa e vështirë mund të jetë të gjeni një pluhur proteine vegjetariane me cilësi premium. Kompleksi i proteinave bimore sportive NOW® është formuluar posaçërisht për të adresuar nevojat tuaja me një përzierje proteinash vegane jo-OMGJ nga burimet e bizeleve, kërpit dhe quinoas. Çdo 1 lugë matese ofron 22 gram proteina dhe zakonisht ka rreth 3,900 mg aminoacide me zinxhir të degëzuar dhe 1,800 mg argininë. I ëmbëlsuar natyrshëm me ksilitol dhe stevia.

 

Perdorimi

Shtoni 1 lugë çdo ditë në 340- 400 gr uj te ftohte ose pijen tuaj të preferuar.

Permbajtja

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % se vleres ditore
Kalori 140
Yndyra totale 2 g 3%*
Yndyrna të ngopura 0 g 0%*
Yndyrnat e transformuara 0 g
Kolesterol 0 mg 0%*
Natrium 290 mg 13%*
Karbohidratet totale 8 g 3%*
Fiber dietike 1 g 4%*
Sheqernat totale 1 g
Sheqerna te shtuara 0 0%*
Xylitol 2 g
Proteina 22 g 44%*
Vitamine D 0 mcg 0%*
Kalcium 14 mg 2%*
Hekur 1 mg 6%*
Kalium 237 mg 6%*
Aminoacidet esenciale
L-Histidine 544
L-Izoleucine 1000
L-Leucine 1832
L-Lizina 1634
L-Metionine 204
L-fenilalanina 1203
L-Treonina 857
L-Tryptofan 195
L-Valine 1084
Aminoacidet jo esenciale
L-Alanina 897
L-Arginine 1876
L-Acidi Aspartik 2576
L-Cisteinë 330
L-Acidi glutamik 3927
Glicinë 912
L-Proline 957
L-Serine 1143
L-Tyrosine 814

Paketimi

907 gr