COLLAGEN POWDER x 286 GR TraceM

L4,050

S’ka stok

Out of stock

SKU: 13887

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Kolagjen pluhur për mirëqënien e lëkurës, kockave, dhëmbëve, flokëve, nyjeve dhe syve. Ai përbën shtresën e brendshme të zorrëve, arterieve dhe organeve tona, gjë që tregon se sa e rëndësishme është kjo lëndë ushqyese për shëndetin dhe jetëgjatësinë tonë.

A e dini se kolagjeni është proteina më e bollshme në trup? Thuhet se është si ngjitësi që mban gjithçka së bashku, si lëkurën, kockat, dhëmbët, flokët, nyjet dhe madje edhe sytë tanë. Ai përbën shtresën e brendshme të zorrëve, arterieve dhe organeve tona, gjë që tregon se sa e rëndësishme është kjo lëndë ushqyese për shëndetin dhe jetëgjatësinë tonë.

Problemi është se ne humbasim kolagjenin kur plakemi që në moshën 20-vjeçare. Në fakt, në moshën 50-vjeçare, ne kemi humbur rreth 25% të kolagjenit në lëkurën tonë! Kjo e bën kolagjenin një pjesë të rëndësishme të çdo regjimi shëndetësor për t’ju mbajtur të dukeni dhe të ndiheni më mirë.

 

Permban

Përmbajtja: Sasia për dozim: Sasia e % së vlerës ditore:
Kalori 75 0 %
Protein 18 g 278%
Vitaminë C 250 mg 5%
Magnez 20 mg 45 %
Zink 5 mg 45%
Bakër 1 mg 111%
Magnez (Si Glukonat Magnezi) 1.8 mg 78%
Natrium 30 mg 1%
Klagjen i Hidrolizuar 20 g **
Kompleks i minetaleve gjurme 100 mg **
Aminoacide:
Alanin 840 mg
Arginin 330 mg
Acid aspartik 2,120 mg
Acid Glutamik 780 mg
Glicine 9,580 mg
Histidine 475 mg
Hidroksilin 10 mg
Hidroksiproline 65 mg
Izoleucin 70 mg
leucinë 145 mg
Lizine 280 mg
Metionine 290 mg
Fenilanine 65 mg
Proline 365 mg
Serinë 770 mg
Treonine 285 mg
Treonine 655 mg
Valine 830 mg

perdorimi

Shtoni 2 lugë (20,4 g) në 236-355 ml. ujë ose pije dhe përziejeni mirë.

paketimi

286 g