FOLICUM ACIDUM x 270 TB-PHARMACY

L1,000

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11174

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes i rekomanduar për përsona që kanë nevojë për shtesë të acidit folik në organizëm, për femra gjatë shtatzanisë ose në planifikim shtatzanie, në rast lodhje dhe plogështie ose në rast infeksioni.

Acidi folik ndihmon në ruajtjen e metabolizmit të homocisteinës, në mirëfunksionimin e sistemit imunitar dhe në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë.

perdorimi

1 Tabletë në ditë.

permbajtja

Përmbajtja 1 Tablet përmban
Acid Folik (pteroylmonoglutamic acid) 400 µg