PABA 500mg Capsules

L1,820

Ka stok

In Stock

SKU: 10781

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Acidi Para-Aminobenzoik është një përbërës kimik i cili gjendet në ushqime të tilla si drithëra, vezë, qumësht dhe mish. Ky acid është pararëndës i acidit folik i cili përdoret nga flora bakteriale për prodhimin e acidit folik. PABA gjithashtu lufton stresin oksidativ.

perdorimi

1 kapsulë në ditë të shoqëruar me ushqim.

paketimi

100 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Acidi Para-Aminobenzoik 500 mg *

perberes te tjere

Kapsulë xhelatinoze, acid stearik (origjinë bimore), silic, stearat magnezi (origjinë bimore)