Daily Vits™ Veg Capsules 30

L1,350

Ka stok

In Stock

SKU: 12621

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamina me përzierje frutash dhe perimesh, luteinë dhe likopen.
Vitaminat e shumta ndihmojnë për të kapërcyer hendekun e lëndëve ushqyese në dietat tona të përditshme. Në botën e sotme të ushqimeve të përpunuara dhe stileve të jetesës me ritëm të shpejtë, shumë prej nesh nuk marrin sasinë e rekomanduar ditore të vitaminave, mineraleve dhe lëndëve të tjera ushqyese.

perdorimi

Merrni 1 kapsulë në ditë me vakt.

Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes

perberesit

Permbajtja Sasia per dozim Sasia % s e vleres ditore
Vitamine A 1,500 mcg 167%
Vitamine C 60 mg 67%
Vitamine D 10 mcg (400 IU) 50%
Vitamine E 20 mg 133%
Vitamine K 80 mcg 67%
Vitamine B- 1 1.5 mg 125%
Vitamine B-2 1.7 mg 131%
Vitamine B-3 20 mg 125%
Vitamine B-6 2 mg 118%
Folate 680 mcg 170%
Vitamine B-12 18 mcg 750%
Biotine 300 mcg 1000%
Vitamin B-5 10 mg 200%
Kalcium 20 mg 2%
Jod 150 mcg 100%
Magnez 15 mg 4%
Zink 10 mg 91%
Selen 35 mcg 64%
Koper 1 mg 111%
Magnez 2 mg 87%
Krom 120 mcg 343%
Molibden 75 mcg 167%
Potasium 10 mg < 1%
Përzierje organike frutash dhe perimesh (lulelakra organike, spinaq organik, karrota organike, panxhar organik, domate organike, boronicë organike, boronicë organike, qershi organike, mjedër organike dhe luleshtrydhe organike) 50 mg *
Lutein 100 mcg *
Likopen 100 mcg *

Perberes te tjere

Hipromelozë (kapsula celuloze), Celulozë mikrokristaline, Acidi Stearik (burim vegjetal) dhe Dioksid silikoni.