Vitamina C effervescente

L1,030

Ka stok

In Stock

SKU: 12323

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me dozë të lartë (1000 mg) të Vitaminës C, sasi e barabartë me atë që përmbajnë rreth 2 kg portokalle.

Vitamina C ka funksione të rëndësishme në trupin tonë dhe kontribuon në:

  • Funksionim normal të sistemit imunitar dhe nervor
  • Metabolizmin normal të energjisë
  • Reduktimin e lodhjes dhe plogështisë
  • Mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ
  • Formimin normal të kolagjenit dhe funksionimin normal të enëve të gjakut, kockave, kërceve, dhëmbëve dhe lëkurës
  • Rritjen e përthithjes së hekurit
  • Me shije portokalli të kuq

 

Perdorimi

Rekomandojmë të merrni 1 tabletë eferveshente në ditë. Lëreni tabletën të shkrihet në një gotë me ujë natyral (rreth 200 ml). Tableta tretet shpejt.

paketimi

20 tableta eferveshente

perberesit

vitamina C 1000 mg

Nuk përmban: Aroma artificiale, konservant, gluten, laktozë, OMGJ, sheqer të shtuar.

Paralajmerime

Mbajeni larg fëmijëve nën moshën tre vjeç.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore të ekuilibruar dhe stilin e shëndetshëm të jetës.