DEFENCE DEO ACTIVE 72H Milky emulsion

L1,050

Ka stok

In Stock

SKU: 10765

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Deodorant per individet qe vuajne nga djersitja e tepert. Pa alkol. Siguron mbrojtje deri ne 72 ore. I pershtatshem dhe ne situata stresi ku djersitja shtohet.

permban

Klorhidrat alumini: Antiperspirant, rregullon djersen duke punuar siperfaqesisht ne nivelin e kanaleve sekretore te gjendrave te djerses.

Zink PCA: Kripe e perbere nga acid zinku dhe pirrolidoni-karboksilik (PCA), nje komponent fiziologjik i Faktorit Natyral hidratues(NMF). Kombinon vetite astrigjent te zinkut me vetite hidratuese te PCA.

Derivati i bimes se limonit: Neutralizon aromen e keqe.

Sistemi me clirim te ngadalesuar (zeolit): Perdoret per te inkapsuluar parfumin, duke shmangur keshtu kontaktin me lekuren dhe duke zgjatur ndjenjen e freskise dhe mireqenies.

Vitamina E: Antioksidant.

Panthenol – Allantoin: Kane veti qetesuese dhe riepitilizuese.

perdorimi

Aplikoni produktin ne lekure te pastruar dhe te thate.

paketimi

100 ml